HeYBeCooL Forumun'a Hoş Geldin 👋, Ziyaretçi

Eğer bu, Forum'a ilk göz gezdirişinizse Şunu bilmenizi isteriz ki; Heybecool Forum'a üye olmak, dışarıdan forumu görüntüleyen ziyaretçilere oranla büyük ayrıcalıklar kazandırır. Bunların başlıcaları konu açabilme, mesaj gönderebilme, katılımda bulunabilme, anketlere oy kullanabilme ve üyelerle özelden yazışabilme gibi haklardır. Siz de hemen şimdi, kaydolmayı düşünüyorsanız KAYIT OL butonuna dokunun ve üyelik kaydınızı gerçekleştirin.
Plastik Sanatlar

Plastik sanatlar, geneli itibarıyla, şekil verilebilen somut malzemelerden renk, boyut veya derinlik ihtiva eden ürünlerin ortaya konulduğu sanat dallarının tümünü kapsayan bir terim olup “görsel sanatlar” olarak da ifade edilmektedir. Plastik sanatları oluşturan alt dallar arasında; resim, heykel, seramik, fotoğraf, özgün baskı, gravür v.b. sayılabilir.
 

Kaynak: T.C KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

Resim ve Heykel Müzeleri​


HAKKINDA

Bakanlığımızca geçmişi gelecekle buluşturma misyonundan hareketle evrensel kültür ve sanat değerlerinin sürdürülebilir korunmasını sağlayarak yaşatmak, tanıtmak ve toplumsal bilincin oluşturulması amacıyla önemli adımlar atılmaktadır. Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'ne bağlı hizmet veren 3 Resim ve Heykel Müzesi bulunmaktadır. 1963 yılında Erzurum Resim Heykel Müzesi ve Galerisi, 1973 yılında İzmir Resim Heykel Müzesi ve Galerisi ile 1976 yılında Ankara Resim ve Heykel Müzesi açılmıştır. Ankara dışındaki Resim ve Heykel Müzeleri bulundukları ilin Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı olarak etkinliklerini sürdürmektedirler. Topluma kimlik kazandıran, oluştuğu coğrafyanın çok renkli motifleriyle şekillenen sanat, kültürün bileşenidir. Kültürel mirasımızın manevi değerleri olan sanat eserleri arşiv niteliği taşıyan tarihsel referanslarımızdır. Müzelerimiz; kaynağını toplumdan alan eserlerin, topluma sunulması ve geleceğe aktarılmasına aracı olmanın yanı sıra, koruma, araştırma, toplama, belgeleme ve sergileme temel sorumluluklarını özverili çalışmalarla gerçekleştirerek koleksiyonuna katılan eserlerin aidiyet duygusunu da güçlendirmektedir.

 

FORUM HAKKINDA

HeyBeCooL Forum , 07 Ağustos 2023 yılında Türkçe yayın yapan bir paylaşım sitesidir. İçerik: Eğlence, bilgi, sanat, moda, tasarım, haber ve güzellik gibi pek çok alanda içerik paylaşan HeyBeCooL sitesi, isteğe bağlı paylaşım yapmakta'dır. Websitesi, her gün yeni içerikler yayınlayan www.heybecool.net’dir. Siz HeyBeCooL Forum'da profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri HeyBeCooL'da paylaşabilirsiniz. HeyBeCooL'daki içerikleri takip ederek, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

YASAL UYARI

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımlar BURADAN bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır. Sitemizde Bulunan Videolar YouTube, Facebook, Dailymotion, v.b. video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Videoların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır.
Üst