HeYBeCooL Forumun'a Hoş Geldin 👋, Ziyaretçi

Eğer bu, Forum'a ilk göz gezdirişinizse Şunu bilmenizi isteriz ki; Heybecool Forum'a üye olmak, dışarıdan forumu görüntüleyen ziyaretçilere oranla büyük ayrıcalıklar kazandırır. Bunların başlıcaları konu açabilme, mesaj gönderebilme, katılımda bulunabilme, anketlere oy kullanabilme ve üyelerle özelden yazışabilme gibi haklardır. Siz de hemen şimdi, kaydolmayı düşünüyorsanız KAYIT OL butonuna dokunun ve üyelik kaydınızı gerçekleştirin.

Qupido

Yönetici
Yanık ve yara izlerini gideren yumurta yağı

sabah sabah baya güzel bir bilgi edindim
patroncuğumun güneşten sırtı yanmış, rahmetli babası yumurta yağından bahsetmiş fakat yapılışı şekli nasıldır hatırlamayınca netten araştırınca
karşıma çıktı, öyle bir etkisi varmış ki cidden krem ilaç vs fasa fiso izleri tamamen yok ediyor yarayı iyileştiriyor ve yanık izlerini yok ediyormuş!

Evi bahçeli ve balkon müsaitliği olmayan bu videoya bakıp deneyebilir

bu arada video açılmıyor üzerine tıkladığınızda sizi youtubeye atıp oradan izleyebilirsiniz
umutsuzluğa kapılmayın :)

Ben bu videoyu izlerken yapılan yorumlara da dikkat ettim
gerçekten öyle birşey var mı? deneyen var mı? sonuç alan var mı? gibilerden epey inceledim ve videonun en başında bir yoruma takıldım ki patronumun babasıda tam da ona böyle birşey den bahsetmişti hem çok daha sağlıklı hem verimi daha yüksek aynı zamanda yumurtaları da ziyan etmiyor yağını daha fazla çıkarabiliyoruz, ablamızın videoya attığı yorumu okuyalım şimdi :)

"

Yanlış yapıyorlar. Yumurta yağı böyle çıkarılmaz. Benim kardeşimin küçükken ayağı üçüncü dereceden yanık olmuştu. Kaynar su döküldü. O kadar ilaç krem kullandı. İyice sulandı ve daha kötü bir hale geldi. Annem Yumurta yağını çıkarıp uyguladı ve çok çabuk iyileşti şimdi iz bile yok. Bende geçenlerde üstüme kızgın yağ döktüm. Bir karıştan fazla büyük alan yandı. Yumurta yağını çıkarıp uyguladım ve üç günde su toplayan yerler söndü ve kurudu. Diğer yerlerin rengi açıldı normale döndü. Kremler bu kadar hızlı etki göstermemişti. Ayrıca normal yaralarınızda da kullanabilirsiniz. Doğru yumurta sarısını çıkarma ise şu şekilde: Yumurtanın sarısını çiğ olarak tavada pişireceksiniz. Tahta kaşıkla ezerek yağını çıkaracaksınız. Ancak ezerken sıçradığı için çok yakın durmayın. Biraz uzun sürüyor ama zift gibi kararıp akışkan macun haline gelene kadar devam edin. Tüpten alın ve zift olan kısmı tahta kaşıkla tavanın bir kısmına itin yağ da köşeye birikir. Üstünden duman çıkması kesildiğinde metal çay süzgeci ile süzerek cam bir kaba boşaltın. Soğuduktan sonra yanık yerine uygulayabilirsiniz. Ancak yanık olduğunda ilk önce soğuk ve akan suyun altına tutun acısını dindirmek için. Buz koymayın çünkü su toplamasına neden olursunuz. Yanık bölgeyi bir süre suya tutuktan sonra yumurta yağını sürün. Ayrıca bunu sürünce tüm gün durması gerekir. Birkaç saat durunca o kadar etki etmez. Yaranız iyileşene kadar sabah akşam uygulayın. Su değmez ise daha çabuk kurur ve iyileşir. Bu yağı kapalı bir şekilde buzdolabında saklayabilirsiniz. Böylece bir yıl kullanabilirsiniz. Haşlamadan çiğ olarak yumurta sarısını yaparsanız daha fazla yağ çıkar. Ben 8 yumurta sarısı ile yarım kahve fincanı kadar yağ çıkarttım. Ayrıca kapalı ortamda yapmayın. Heryer duman altında kalıyor ve kokusu kötü ve her yere siniyor. Son olarak gözden çıkardığınız bir tavayı kullanın. Çünkü tavanın üzerinde kalan zift kısmı hemen sertleşir ve tavaya yapışır. Eğer tekrar yağ çıkarmak isterseniz tavanın üstündeki katmanı yumuşattıktan sonra tel ile temizleyip yağ çıkarmak için kullanın. En azından başka tavalarınız ziyan olmasın."

denemekte fayda var ben kesinikle deneyeceğim
hatta deneyip sonuç alırsam mutlaka buraya gelip tekrardan yorum atacağım :)
inşallah işe yarar
:)

Bizim Burada Yanıklarda En Etkili Kireç Yağı Derler :melekk:

valla bilmiyorum kuzum ama videodaki kadında kesin verim almış ve yanık izi geçmiş, kadının başına gelen benimde başıma geldi
aşçı ablamız beni görmeyip yeni demlediği çaydanlıkla bir hışımla döndü bana çarptı çayın tamamı yüzüme yansıdı :D
şükür ucuz kurtuldum ama çenemde hafif bir kızarıklık kaldı
göze batmasada bana rahatsızlık veriyor
bunun için denemek isterim

FORUM HAKKINDA

HeyBeCooL Forum , 07 Ağustos 2023 yılında Türkçe yayın yapan bir paylaşım sitesidir. İçerik: Eğlence, bilgi, sanat, moda, tasarım, haber ve güzellik gibi pek çok alanda içerik paylaşan HeyBeCooL sitesi, isteğe bağlı paylaşım yapmakta'dır. Websitesi, her gün yeni içerikler yayınlayan www.heybecool.net’dir. Siz HeyBeCooL Forum'da profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri HeyBeCooL'da paylaşabilirsiniz. HeyBeCooL'daki içerikleri takip ederek, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

YASAL UYARI

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımlar BURADAN bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır. Sitemizde Bulunan Videolar YouTube, Facebook, Dailymotion, v.b. video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Videoların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır.