HeYBeCooL Forumun'a Hoş Geldin 👋, Ziyaretçi

Eğer bu, Forum'a ilk göz gezdirişinizse Şunu bilmenizi isteriz ki; Heybecool Forum'a üye olmak, dışarıdan forumu görüntüleyen ziyaretçilere oranla büyük ayrıcalıklar kazandırır. Bunların başlıcaları konu açabilme, mesaj gönderebilme, katılımda bulunabilme, anketlere oy kullanabilme ve üyelerle özelden yazışabilme gibi haklardır. Siz de hemen şimdi, kaydolmayı düşünüyorsanız KAYIT OL butonuna dokunun ve üyelik kaydınızı gerçekleştirin.

16 metrelik pitonun evin çatısında sürünerek görüntülenmesi toplumu şaşkına çevirdi

16 metrelik pitonun evin çatısında sürünerek görüntülenmesi toplumu şaşkına çevirdi​


Yılanların da ağaçlara tırmanabileceğinin korkunç bir hatırlatıcısı.

Tüyler ürperten görüntüler, Avustralya'da bir ailenin öğle yemeğini yerken evinin çatısında 16 metrelik devasa bir yılanın kaydığı anı yakaladı.

İzleyiciler çatıdaki "python parkour"daki kaygan adama hayran kalırken, olayın videosu TikTok'ta 12 milyondan fazla izlendi .

Queensland'in açıklanmayan bir bölgesinde çekilen klibin başlığında "Yalnızca Avustralya'da banliyölerde 5 metre uzunluğunda bir Halı Yılanı göreceksiniz" yazıyor.

Görüntülerde, genellikle feet uzunluğa kadar büyüyen devasa halı pitonunun, pullu bir monoray gibi etkileyici bir şekilde bir evin çatısından yakındaki bir ağaca doğru kaydığı görülüyor.

Bu inanılmaz manzara, o sırada öğle yemeğine oturan bir aileden pek çok ah ve ıyy'nin yanı sıra küfürlerin de ilgisini çekti.

Bir kadın izleyici, "Çok tuhaflar, değil mi?" diye haykırıyor.

"Onu nasıl uzaklaştıracağız?" diye sorduğunda bir kadın "Yapmayacağız" diye yanıt verir.

Piton çatıdan ağaçların tepelerine doğru sürünüyor.

"Bak anne, el yok." Piton çatıdan ağaçların tepelerine doğru sürünüyor.
Bu manzara, ünlü sürüngenlere meraklı Avustralyalı eski zamanlayıcıları sarsmaya yetti. Bir noktada yılan başını ağaçtan çıkarır ve izleyenlere bir bakış atarak yaşlı bir kadının "ah kahretsin, kahretsin" diye bağırmasına neden olur.

Bu sırada bir adam, yemeklerinin bölünmesinden rahatsız olmuş gibi görünerek şu yorumu yaptı: "Haydi, kişin soğuyor."

Klip, pitonun ağaçtan ağaca kaymasıyla sona eriyor ve çevredekiler onun düşmekten nasıl kurtulduğunu hayretle izliyor.

Başka bir kadın şunu ekliyor: "O oldukça güzel."

Ancak ağaca tırmanan yılan karşısında şaşkına dönen küçük bir çocuk, "Bu bir ağaç yılanı mı?" diye sorar. Yaşlı bir kadın, "Hayır, o bir halı yılanı, hayatım," diye yanıt verir ve çocuk da kurnazca sorar, "O halde ağaçlara nasıl tırmanabilir?"

İzleyiciler piton parkurunu güvenli bir mesafeden izliyor.


İzleyenler yılanın ağaçta sergilediği görüntü karşısında hayrete düştü.
İzleyiciler, telefon direği büyüklüğündeki pitonun çatıdan atlaması konusunda karışık duygulara sahipti.

Bir izleyici "Beş dakika önce bunların var olduğunu bilmediğim zamanları özlüyorum" diye esprili bir şekilde espri yaparken, bir diğeri şöyle yazdı: "Bu bir anakonda."

"Avustralya'da yetişkinliğe nasıl ulaşılır?" üçüncüsüne hayret etti. “Bu kıtada hayatta kalacak kadar güçlü değilim.”

Bir izleyici, "İşte bu yüzden havanın yüzümü acıttığı yerde yaşıyorum" dedi.

Bir diğeri, "Harry Potter" kitaplarındaki kurgusal Basilisk'e atıfta bulunarak, "Sırlar odasında ne var bu?" diye merak etti.

Yılan ağaca tırmanır.

Çocuklardan biri, eğer bir ağaçta bulunuyorsa yılana neden halı pitonu denildiğini merak etti.
Diğerleri, birçok izleyiciye göre bu uzuvsuz yaratığın, bir filin uçmasına benzer görünen ağaçta yaşayan dağcılığın ayaklarını nasıl başardığını merak etti.

Yılan uzmanları, halı pitonlarının, onları ayakta tutan eşit şekilde dağılmış kasları nedeniyle ağaçlara tırmanabildiğini söylüyor.

Avustralyalı yılan yetiştiricisi Snake Catcher Dan , Yahoo News Avustralya'ya şunları söyledi: "Güçlü bir noktaya uzanıyorlar, sonra bir sonraki noktaya uzanmadan önce kendilerini ayakta tutmak için kas ve ağırlık kullanıyorlar."

Şöyle ekledi: "Ağaçlarda güneşi emen, köpeklerden veya insanlardan kaçan veya kuşları ve keseli sıçanları avlayan halı pitonlarını görmek oldukça yaygındır. Ağaçlarda bulduğumdan daha çok yerde avlanan piton buluyorum ama bu alışılmadık bir durum değil.”


Yılan mola verir.


"Onu nasıl uzaklaştıracağız?" Bir çocuk sordu ve bir kadın "Cevap vermeyeceğiz" diye yanıt verdi.
Yılan Avcısı Dan ayrıca izleyicileri bu canavarlara çok fazla yaklaşmamaları konusunda uyardı; çünkü normalde insanlar için tehlikeli olmasalar da, kendilerini tehdit altında hissederlerse ısırırlar.

"Halı pitonlarının 80 ila 100 arası küçük dişi vardır, dolayısıyla büyük bir tanesi sizi yakalarsa kesinlikle hasara neden olabilir" diye uyardı.


Kaynak: nypost.com
 

FORUM HAKKINDA

HeyBeCooL Forum , 07 Ağustos 2023 yılında Türkçe yayın yapan bir paylaşım sitesidir. İçerik: Eğlence, bilgi, sanat, moda, tasarım, haber ve güzellik gibi pek çok alanda içerik paylaşan HeyBeCooL sitesi, isteğe bağlı paylaşım yapmakta'dır. Websitesi, her gün yeni içerikler yayınlayan www.heybecool.net’dir. Siz HeyBeCooL Forum'da profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri HeyBeCooL'da paylaşabilirsiniz. HeyBeCooL'daki içerikleri takip ederek, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

YASAL UYARI

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımlar BURADAN bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır. Sitemizde Bulunan Videolar YouTube, Facebook, Dailymotion, v.b. video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Videoların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır.
Üst