HeYBeCooL Forumun'a Hoş Geldin 👋, Ziyaretçi

Eğer bu, Forum'a ilk göz gezdirişinizse Şunu bilmenizi isteriz ki; Heybecool Forum'a üye olmak, dışarıdan forumu görüntüleyen ziyaretçilere oranla büyük ayrıcalıklar kazandırır. Bunların başlıcaları konu açabilme, mesaj gönderebilme, katılımda bulunabilme, anketlere oy kullanabilme ve üyelerle özelden yazışabilme gibi haklardır. Siz de hemen şimdi, kaydolmayı düşünüyorsanız KAYIT OL butonuna dokunun ve üyelik kaydınızı gerçekleştirin.
Adobe-photoshop_large.jpg

Neden Photoshop Tercih Ayarlarını Sıfırlamalısın?​

Aslında bu biraz aşırı bir önlem gibi gelebilir ancak eğer herhangi bir sorun yaşıyorsanız veya çok fazla özelleştirme yaparak karmaşık hale getirdiyseniz, tercih ayarlarını sıfırlamak isteyebilirsiniz. Bu şekilde tüm özelleştirmelerini silerek Photoshop'u ilk kurulduğu gibi temiz bir hale getirebilirsiniz.

Ancak tercih ayarlarını sıfırlarsanız, Photoshop'ta daha önce yaptığınız özel ayarlarınızın da silineceğini unutmamalısınız.

Photoshop'ta Tercih Ayarlarını Sıfırlama​

Eğer Photoshop sorunsuz bir şekilde açılıyorsa, tercih ayarlarını sıfırlamak için Tercihler ( Preferences ) menüsünü kullanabilirsiniz.

Bunun için öncelikle Photoshop'u açın. Eğer Windows PC kullanıyorsanız, üst menü çubuğunda "Edit"e tıkla ve Preferences> General'i seçiniz.
Mac kullanıyorsanız, menü çubuğunda "Photoshop"a tıkla ve Preferences > General'i seçiniz.


photoshop-tercihler.jpg

Karşınıza çıkan Preferences penceresinde, "Reset Preferences On Quit" seçeneğine tıklayınız.

cikista-tercihleri-sifirla.jpg

Açılan uyarı penceresinde "Ok" butonuna tıklayınız.

cikis-sifirla.jpg

Sonrasında Preferences penceresini kapatmak için "Ok" butonuna tıklayınız.

Artık Tercih ayarlarınızı sıfırlamak için Photoshop'tan çıkmanız gerekiyor. Bunu yapmak için Windows'ta File > Exit ya da Mac'te Photoshop > Exit seçeneğine tıklayınız.

Photoshop'u Türkçe kullanıyorsanız​

Bunun için öncelikle Photoshop'u açın. Eğer Windows PC kullanıyorsanız, üst menü çubuğunda "Düzenle"ye tıkla ve Tercihler > Genel'i seçiniz.
Mac kullanıyorsanız, menü çubuğunda "Photoshop"a tıkla ve Tercihler > Genel'i seçin.

Karşınıza çıkan Tercihler penceresinde, "Çıkışta Tercihleri Sıfırla" seçeneğine tıklayınız.

Açılan uyarı penceresinde "Tamam" butonuna tıklayınız.

Sonrasında Tercihler penceresini kapatmak için "Tamam" butonuna tıklayınız.

Tercih ayarlarınızı sıfırlamak için Photoshop'tan çıkmanız gerekiyor. Bunu yapmak için Windows'ta Dosya > Çıkış ya da Mac'te Photoshop > Çıkış seçeneğine tıklayınız.​
 
paylaşım için teşekkürler :flowers230:
 

FORUM HAKKINDA

HeyBeCooL Forum , 07 Ağustos 2023 yılında Türkçe yayın yapan bir paylaşım sitesidir. İçerik: Eğlence, bilgi, sanat, moda, tasarım, haber ve güzellik gibi pek çok alanda içerik paylaşan HeyBeCooL sitesi, isteğe bağlı paylaşım yapmakta'dır. Websitesi, her gün yeni içerikler yayınlayan www.heybecool.net’dir. Siz HeyBeCooL Forum'da profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri HeyBeCooL'da paylaşabilirsiniz. HeyBeCooL'daki içerikleri takip ederek, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

YASAL UYARI

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımlar BURADAN bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır. Sitemizde Bulunan Videolar YouTube, Facebook, Dailymotion, v.b. video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Videoların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır.
Üst