HeYBeCooL Forumun'a Hoş Geldin 👋, Ziyaretçi

Eğer bu, Forum'a ilk göz gezdirişinizse Şunu bilmenizi isteriz ki; Heybecool Forum'a üye olmak, dışarıdan forumu görüntüleyen ziyaretçilere oranla büyük ayrıcalıklar kazandırır. Bunların başlıcaları konu açabilme, mesaj gönderebilme, katılımda bulunabilme, anketlere oy kullanabilme ve üyelerle özelden yazışabilme gibi haklardır. Siz de hemen şimdi, kaydolmayı düşünüyorsanız KAYIT OL butonuna dokunun ve üyelik kaydınızı gerçekleştirin.

Antik Roma Güzellemesinde Bugün: Türk Eserlerini Roma Mimarisiyle Kıyaslayan Kişi Tepkilerden Nasibini Aldı​
Twitter'da tarihi açıdan yanlış bilgilerle dolu atılan pek çok tweet vardır. Genelde bu paylaşımlar da düzenli olarak yapılır ve hep aynı tepkileri alır. adlı bir kullanıcı, Türklerin eserleriyle Romalıların eserlerini karşılaştırdığı bir tweet atmış. Bakalım bu paylaşıma kimler ne demiş?
Not: Paylaşım sahibinin MS 8 derken bahsettiği MÖ 753'te kurulan Roma Krallığıdır. Yani imparatorluk değil.
İçeriğin Devamı Aşağıda

Sosyal medyada tarihi açıdan yanlış olan pek çok paylaşım yapılıyor. Özellikle iki durum ya da olgu üzerinden yapılan karşılaştırmalar tuhaf tartışmalara neden oluyor.​Twitter'da @GaiFlavius adlı bir kullanıcı, Türklerin MS 8. yüzyılda bıraktığı eserle Romalıların MÖ 8. yüzyılda bıraktığı eser karşılaştırması yaptığı bir tweet attı. Tarihlerde orantısız bir karşılaştırma olan bu paylaşıma bakalım kimler ne tepki verdi?​


Twitter'da @GaiFlavius adlı bir kullanıcı, Türklerin MS 8. yüzyılda bıraktığı eserle Romalıların MÖ 8. yüzyılda bıraktığı eser karşılaştırması yaptığı bir tweet attı. Tarihlerde orantısız bir karşılaştırma olan bu paylaşıma bakalım kimler ne tepki verdi?

1.​


1.

2.​


2.

3.​


3.
4.​


4.

5.​


5.

6.​


6.

7.​


7.

8.​


8.
9.​


9.

10.​


10.

11.​


11.

12.​


12.

13.​


13.
14.​


14.

15.​


15.

16.​


16.
 
Son düzenleme:

FORUM HAKKINDA

HeyBeCooL Forum , 07 Ağustos 2023 yılında Türkçe yayın yapan bir paylaşım sitesidir. İçerik: Eğlence, bilgi, sanat, moda, tasarım, haber ve güzellik gibi pek çok alanda içerik paylaşan HeyBeCooL sitesi, isteğe bağlı paylaşım yapmakta'dır. Websitesi, her gün yeni içerikler yayınlayan www.heybecool.net’dir. Siz HeyBeCooL Forum'da profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri HeyBeCooL'da paylaşabilirsiniz. HeyBeCooL'daki içerikleri takip ederek, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

YASAL UYARI

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımlar BURADAN bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır. Sitemizde Bulunan Videolar YouTube, Facebook, Dailymotion, v.b. video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Videoların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır.
Üst