HeYBeCooL Forumun'a Hoş Geldin 👋, Ziyaretçi

Eğer bu, Forum'a ilk göz gezdirişinizse Şunu bilmenizi isteriz ki; Heybecool Forum'a üye olmak, dışarıdan forumu görüntüleyen ziyaretçilere oranla büyük ayrıcalıklar kazandırır. Bunların başlıcaları konu açabilme, mesaj gönderebilme, katılımda bulunabilme, anketlere oy kullanabilme ve üyelerle özelden yazışabilme gibi haklardır. Siz de hemen şimdi, kaydolmayı düşünüyorsanız KAYIT OL butonuna dokunun ve üyelik kaydınızı gerçekleştirin.

ChatGPT'nin Yaratıcısından Büyük Hamle: Retina Taraması Yaparak Kullanılan Yeni Kripto Birimi!

ChatGPT'nin arkasındaki firmanın CEO'su olan Sam Altman'ın geliştirdiği yeni kripto birimi, kullanıcıların retina taraması yapmasını gerektiriyor. Bu ilginç kripto birimini gelin beraber keşfedelim.

İçeriğin Devamı Aşağıda


Kripto borsasını takip edenlere müjde!​


Kripto borsasını takip edenlere müjde!


Piyasaya yeni ve popüler bir rakip geldi. ChatGPT'nin arkasındaki OpenAI firmasının CEO'su Sam Altman tarafından öne surulan proje, kripto dunyasına bir yenilik getirmeye kararlı gibi duruyor.


OpenAI'nin patronu Sam Altman tarafından kurulan ve göz taraması gerektiren oldukça tuhaf kripto para birimi; Worldcoin, Pazartesi günü "kişisel gizliliği koruyan" bir küresel finansal sistem olma sözüyle ilk kez karşımıza çıktı.​


OpenAI'nin patronu Sam Altman tarafından kurulan ve göz taraması gerektiren oldukça tuhaf kripto para birimi; Worldcoin, Pazartesi günü kişisel gizliliği koruyan bir küresel finansal sistem olma sözüyle ilk kez karşımıza çıktı.


Tartışmalı proje, müşterilerden 'Orb' adı verilen 'biyometrik doğrulama cihazını' kullanarak retinalarını taratmalarını ve böylece her kullanıcıya özel olan bir 'World ID' almalarını gerektiriyor.

Altman ve diğer destekçileri, bu teknolojinin, yapay zeka kullanımının genişlemesiyle birlikte, çevrimiçi ortamda insanları botlardan ayırmaya yardımcı olacağını ve hatta gelecekte kimlik sahtekarlığını azaltarak "evrensel temel gelir" sağlamaya bir platform oluşturabileceğini söylüyor.​


Altman ve diğer destekçileri, bu teknolojinin, yapay zeka kullanımının genişlemesiyle birlikte, çevrimiçi ortamda insanları botlardan ayırmaya yardımcı olacağını ve hatta gelecekte kimlik sahtekarlığını azaltarak evrensel temel gelir sağlamaya bir platform oluşturabileceğini söylüyor.


Worldcoin, OpenAI'ın ve ChatGPT'nin başarısının hızla ilerlemesi ile son aylarda dünya çapında tanınan Altman'ın son büyük projesi.​


Worldcoin, OpenAI'ın ve ChatGPT'nin başarısının hızla ilerlemesi ile son aylarda dünya çapında tanınan Altman'ın son büyük projesi.


Bu yılın başlarında, Microsoft, OpenAI'ya 10 milyar dolar yatırım yaptı. Worldcoin'ın projesinin arkasındaki firma, San Francisco ve Berlin'de ofisleri bulunan Tools for Humanity'dir.

Token başına 1.70 dolarlık bir fiyatla çıkış yapan Worldcoin, CoinMarketCap'ten alınan verilere göre 3.58 dolara kadar yükseldi.​


Token başına 1.70 dolarlık bir fiyatla çıkış yapan Worldcoin, CoinMarketCap'ten alınan verilere göre 3.58 dolara kadar yükseldi.


Ancak, Worldcoin, endişeler nedeniyle ABD'de çıkışını gerçekleştirmedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda


Göz tarama gereksinimine ek olarak, Worldcoin çıkışının öncesinde bir miktar tartışma yarattı.​


Göz tarama gereksinimine ek olarak, Worldcoin çıkışının öncesinde bir miktar tartışma yarattı.


Platformun, bazı bölgelerde 'ücretsiz' taramalar sunması ile biyometrik verilerin karaborsada ticaretini körüklemekle suçlandı. The Financial Times, Mayıs ayında, Altman'ın Worldcoin için ek yaklaşık 100 milyon dolarlık finansman sağlama konusunda 'ileri aşama görüşmelerde' olduğunu bildirmişti.

Projenin yatırımcıları arasında, iddialı FTX kralı Sam Bankman-Fried ve LinkedIn'in kurucu ortağı Reid Hoffman bulunuyor.​


Projenin yatırımcıları arasında, iddialı FTX kralı Sam Bankman-Fried ve LinkedIn'in kurucu ortağı Reid Hoffman bulunuyor.


Worldcoin'in betasına da iki milyondan fazla kullanıcı kaydolmuştu.
 

FORUM HAKKINDA

HeyBeCooL Forum , 07 Ağustos 2023 yılında Türkçe yayın yapan bir paylaşım sitesidir. İçerik: Eğlence, bilgi, sanat, moda, tasarım, haber ve güzellik gibi pek çok alanda içerik paylaşan HeyBeCooL sitesi, isteğe bağlı paylaşım yapmakta'dır. Websitesi, her gün yeni içerikler yayınlayan www.heybecool.net’dir. Siz HeyBeCooL Forum'da profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri HeyBeCooL'da paylaşabilirsiniz. HeyBeCooL'daki içerikleri takip ederek, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

YASAL UYARI

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımlar BURADAN bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır. Sitemizde Bulunan Videolar YouTube, Facebook, Dailymotion, v.b. video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Videoların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır.
Üst