HeYBeCooL Forumun'a Hoş Geldin 👋, Ziyaretçi

Eğer bu, Forum'a ilk göz gezdirişinizse Şunu bilmenizi isteriz ki; Heybecool Forum'a üye olmak, dışarıdan forumu görüntüleyen ziyaretçilere oranla büyük ayrıcalıklar kazandırır. Bunların başlıcaları konu açabilme, mesaj gönderebilme, katılımda bulunabilme, anketlere oy kullanabilme ve üyelerle özelden yazışabilme gibi haklardır. Siz de hemen şimdi, kaydolmayı düşünüyorsanız KAYIT OL butonuna dokunun ve üyelik kaydınızı gerçekleştirin.

Qupido

Yönetici
Katılım
7 Ağu 2023
Mesajlar
1,169
Tepkime puanı
705
Puanları
113

Doktor yıldızlara şöyle diyor: '120'ye kadar yaşayacağız ve çalışacağız - ve bu on yıl içinde başlayacak'​


Bu, geleneksel bir Yahudi doğum günü kutlamasıdır: "120 yaşına kadar yaşa." Ve şu ana kadar tarihte yalnızca bir kişinin bu kadar ileri gidebildiği resmi olarak kaydedildi.

Ancak şimdi bir doktor The Post'a, bu on yıldan itibaren 120 yaşına kadar sağlıklı ve dolu bir yaşam sürmenin mümkün olacağını söylüyor.

Dr. Ernst von Schwarz, kök hücrelerdeki hızlı gelişmelerin, mevcut beklentilerin çok ötesinde yaşamanın ve hatta çalışmanın tamamen insanlığın elinde olduğu anlamına geldiğine ve yüzyılın sonuna kadar 150'nin normal olacağına inanıyor.

Tek dezavantajı: kök hücreler tek başına çalışmaz. Faydalanmak istiyorsanız şimdi sağlıklı beslenmeye ve düzenli egzersiz yapmaya başlamanın tam zamanı.

Bazıları için çok geç olabileceği konusunda da uyarıyor; 30 yaş gerçekten hayatınızı değiştirmeniz gereken zamandır.

Von Schwarz, The Post'a "Hayatın uzatılmasını sağlayabileceğimize inanıyorum" dedi. “Muhtemelen birkaç yıl içinde insanlar 120, 150 yıla kadar, hatta daha uzun süre yaşayabilirler.

“Ve sadece yatağa bağımlı, iletişim kurmayan bireyler olarak değil, gerçekten sosyal hayata, iş hayatına katılabilen, yaşam kalitesine sahip, aktif bireyler olarak. Çünkü amaç bu."

Dr. Ernst von Schwarz muayenehanesinde


Dr. Ernst von Schwarz, üçlü kurul sertifikalı bir dahiliye uzmanı, kardiyolog ve kalp nakli kardiyoloğudur.NY Post için Margot Yargıç
Kışkırtıcı iddia safdilliği artırıyor gibi görünebilir.

Resmi olarak 120 yaşını aştığı kabul edilen tek kişi, 1997 yılında ölen, 122 yıl 164 günlük Fransız Jeanne Calment'ti. Bu kayıt bile sorgulandı ve Calment'in kızının aslında onun gibi davrandığına dair teoriler .

Ancak von Schwarz, Cedars Sinai Tıp Merkezi, UCLA David Geffen Tıp Okulu ve Güney Kaliforniya Hastanesi Kalp Enstitüsü'nde üçlü kurul sertifikalı dahiliye uzmanı, kardiyolog ve kalp nakli kardiyoloğu olarak tüm ağırlığını ortaya koyuyor. Sağlıklı bir 120 yılın bize ayrılan süre olabileceği fikri.
İnsan kök hücrelerinin bilgisayarla oluşturulmuş görüntüsü.

Von Schwarz, insan kök hücrelerinin tıbbın bir sonraki öncüsü olduğunu ve bu on yıldan itibaren 120 sağlıklı yıllık yaşam beklentisini normal hale getirme potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.
Tıpta sessiz bir devrimin yaşandığını söylüyor.

Von Schwarz, "Son birkaç yılda reaktif tıp dediğimiz şeyden, esas olarak kök hücre tedavilerini kullanan rejeneratif tıp dediğimiz şeye geçtik" diye açıklıyor.

"Kök hücreler FDA onaylı olmasa da, tıbbın geleceği bu, hasarı onarabileceğimiz yer. Hasarı onararak ömrü uzatabilir, hatta belirli yaşlanma süreçlerini azaltabiliriz.”

"nın kaldığı yerden devam eden " " adlı yeni kitabında ortaya koyuyor .
Jeanne Calment 120. yaş gününü kutluyor.

Fransa'nın Arles kentinde yaşayan Jeanne Calment, 120 yaşını aştığı kaydedilen tek insandır. 1997 yılında 122 yaşında öldü. Olağanüstü uzun ömürlü olduğuna dair bazı iddialarda bulunuldu, ancak bilim adamlarını veya Guinness Rekorlar Kitabı'nı tatmin edecek yeterli belge yoktu.
Ayrıca kök hücreleri de kendisi yazıyor. Ünlüler, Oscar ve Emmy ödülleri öncesinde Dr. von Schwarz'ın yaşlanma karşıtı yüz bakımı için yaygara koparıyor.

Hastalarının isimlerini açıklamasa da kitap yayıncısı, destekçilerinin Frank Stallone, Jeff Fahey, Lisa Gastineau, Josie Davis, Drea De Matteo ve Fabio olduğunu öne sürüyor.

"Kök hücreleri yüzlerine enjekte ediyoruz ve parlıyorlar" diyor. "Bu işlem yüzeysel cilt hasarını onarır ve yüzdeki kolajeni yeniden üretir. Birkaç gün sonra 5 ila 10 yaş daha genç görünüyorlar.”

Von Schwarz ünlüler sahnesine yabancı değil: eşi, DJ Paul Oakenfold'un eski karısı aktris Angela Oakenfold'dur.

Fabio Lanzoni kırmızı halıda.


64 yaşındaki Fabio, von Schwarz'ın yayıncısının destekçisi olarak gösterdiği en büyük isimlerden biri. İtalyan doğumlu model, genç kalma arayışını açıkça anlattı.


Imag

Sosyetik ve realite yıldızı 63 yaşındaki Lisa Gastineau da gerçek hastalarının kimliklerinin gizli olduğunu söyleyen von Schwarz'ın "destekçisi" olarak lanse edilen ünlüler arasında yer alıyor.

Çift ayrıca Hollywood'un kötü şöhretli Alfred Rosenheim Konağı'nı da 3,2 milyon dolara satın aldı.

Tudor tarzı ev, "Amerikan Korku Hikayesi: Cinayet Evi"nin ilk sezonunda dikkat çekici bir şekilde yer aldı ve daha sonra "Cinayet Evi" lakabıyla anıldı.

Şöhreti bir kenara bırakın, kök hücre öncüsü bunların yüzeysel uygulamalardan daha önemli kullanımlara sahip olduğunu söylüyor.
Aktris Angela Oakenfold
Von Schwarz, daha önce DJ Paul Oakenfold ile evli olan aktris Angela Oakenfold ile evli. 11 yıllık bir ilişki ve 4 yıllık evlilikten sonra 2005 yılında boşandılar.Tel Görüntüsü
"Kök hücreler artritli bir dizi onarabilir, saçların yeniden büyümesini sağlayabilir ve beyindeki bazı hasarları onarabilir. Bir enjeksiyon, ameliyata kıyasla iyileşme süresi olmadan yarım saatten daha az sürüyor."

Bunun sadece başlangıç olacağını söylüyor. "Kök hücreler artritli bir dizi onarabilir, saçların yeniden büyümesini sağlayabilir ve beyindeki bazı hasarları onarabilir. Bir enjeksiyon, ameliyata kıyasla iyileşme süresi olmadan yarım saatten daha az sürüyor."

Kök hücreler vücudun “ana hücreleri”dir; kana, deriye, saça, yani bizi biz yapan herhangi bir parçaya dönüşmeye hazırdır. Doğal olarak meydana gelirler, vücudun yenilenmesinden sorumludurlar.
Josie Davis

Von Schwarz'ın kamuoyundaki destekçilerinden bir diğeri de “Charles in Charge”ın yıldızı Josie Davis (50).
Ancak von Schwarz ve diğer birçok doktorun tıbbın geleceği olarak gördüğü şey, onları doğanın yaptığından daha ileri gitmek için toplamaktır.

Çok sayıda klinik deney sürüyor ancak şu ana kadar FDA kan kanseri hastaları için yalnızca tek bir tedaviyi onayladı ve sahtekar uygulayıcıların sahte kök hücre tedavileri sunarak insanların hayatlarını riske attığı

Von Schwarz, kök hücrelerin FDA standartlarına uygunluğunun kanıtlanacağını söylüyor.

Von Schwarz kitabında şöyle diyor: "Kök hücre tedavisi, modern tıptaki en önemli keşif olarak kabul ediliyor; muhtemelen penisilinin keşfinden veya tüberküloz bakterisinin tespitinden daha büyük."
Amerikan Korku Hikayesindeki Cinayet Evi
Von Schwarz'lar, "Amerikan Korku Hikayesi: Cinayet Evi"nde yer alan Rosenheim Malikanesi'nin sahibidir.
Ve bilimsel araştırmaları heyecanla izliyor. "Parkinson veya MS gibi nörodejeneratif hastalıkları ve hatta felçleri olan hastaları tedavi ettik ve onların hareketlilik ve zihinsel kapasitelerinde önemli bir iyileşme gördük.

"Demans gibi yatağa bağımlı, kendi kendine beslenemeyen yaşlı vatandaşlardan oluşan bir nüfus yaratmakla ilgilenmiyoruz. İnsanların ileri yaşlara kadar spor yapmalarını ve topluluklarında aktif olmalarını sağlamak için sağlık süresini artırmak istiyoruz. Bugünlerde bunların hepsi yapılabilir.”

Sinir dejenerasyonu nedeniyle alevlenen kol ve omuz ağrısını tedavi etmek de dahil olmak üzere bunları kendisi de kullandı.

"İki yıl sonra, tek bir enjeksiyondan sonra tamamen asemptomatik oldum ve egzersiz yapabiliyorum."
Laboratuvarda maske ve saç örtüsü takan bilim insanları bir petri kabını tutuyor.
Von Schwarz, kök hücreler üzerinde yürütülen laboratuvar çalışmaları ve klinik denemelerin heyecan verici bir geleceğe işaret ettiğini söylüyor.UCLA Geniş Kök Hücre Araştırma Merkezi
Ancak biyolojik dokudan kurtarılan kök hücrelerin tedarik edilmesi gibi çetrefilli bir konu var.

Von Schwarz, "Donörlerden, genellikle plasenta dokusundan, göbek kordon kanından ve Wharton jölesi dediğimiz şeyden geliyorlar" diyor. "Doğumdan sonra bu materyal genellikle atılır ve laboratuvarlar bu materyali satın alır."

Doktor bunların embriyonik kök hücreler olmadığını belirtmekte gecikmedi. "Bu ülkede buna izin verilmiyor. Ve tabii ki etik ve dini açıdan bunu asla düşünmem."

Kök hücre tedavileri elbette şu anda yalnızca zenginlerin kullanımına sunuluyor ve FDA onaylamadığı sürece veya onaylayana kadar bu durum böyle kalacak.
Bir şişe kök hücre
Kök hücreler plasenta ve göbek kordonu gibi kaynaklardan toplanabilir. Bunlar gibi kürtajla alınan embriyolardan da toplanabilir ancak bu ABD'de yasa dışıdır ve von Schwarz "bunu asla düşünmeyeceğini" söylüyor.Erişim noktası
Von Schwarz, kök hücrelerin mucizevi tedaviler olmadığı konusunda kararlı: Faydalanmak isteyen hastaların da Akdeniz diyeti, egzersiz ve sigara gibi toksik alışkanlıklara son vererek çaba göstermeleri gerekiyor.

"Sağlıklı bir beslenme yaşamı uzatabilir" diyor ve işlenmiş gıda tüketimini 20 ve 30 yaşları arasındaki kolon kanseri düzeylerindeki artışla ilişkilendiren bir çalışmaya atıfta bulunuyor.

Egzersiz de büyük bir faktördür. "Tavsiye, haftada en az 150 ila 300 dakika olmak üzere haftada beş gün egzersiz yapmaktır; bu, orta yoğunlukta egzersiz dediğimiz günde 30 ila 60 dakika anlamına gelir.

"Daha yeni bir çalışma... önerilen miktarı iki katına çıkarırsanız yaşamınızı yedi yıl daha uzatabileceğinizi gösterdi."
Akdeniz diyetinin bir parçası olan salata ve ızgara somon.

Zeytinyağı, taze sebzeler, yağlı balıklar, meyveler, kabuklu yemişler ve tohumlar açısından zengin, kırmızı et, kompleks karbonhidratlar, işlenmiş gıdalar ve alkol açısından zengin bir Akdeniz diyeti, doktorun uzun ömür için temel tavsiyelerinden biridir.
Doktor, yaşlanma sürecimizin başladığı 30 yaşında ciddileşmemizi öneriyor. “Zamanı geriye çevirmek için erken başlamalıyız.

"Yaşam tarzında değişiklik yaparak ve yüksek tansiyon, kolesterol ve diyabet gibi risk faktörlerini azaltarak kardiyovasküler ölümleri %90 oranında azaltabileceğimizi ve yaşam süresini uzatabileceğimizi biliyoruz."

Ancak diğer soru şu; bunların hepsi mümkün olsa bile 120 yaşına kadar yaşamak ister miydiniz?

Von Schwarz, kitabının ismine rağmen gerçek ahlaksızlığı savunmuyor. “İnsanlar zamanın başlangıcından beri sonsuza dek yaşamanın yollarını arıyorlar” diyor.

Dr. Von Schwarz kitabını okuyor


Von Schwarz, insanların ölümsüzlüğe ulaşmasını istemiyor ancak onların şu anda beklediklerinden çok daha uzun süre sağlıklı yaşayabileceklerine dair umut sahibi olmalarını istediğini söylüyor.
 

FORUM HAKKINDA

HeyBeCooL Forum , 07 Ağustos 2023 yılında Türkçe yayın yapan bir paylaşım sitesidir. İçerik: Eğlence, bilgi, sanat, moda, tasarım, haber ve güzellik gibi pek çok alanda içerik paylaşan HeyBeCooL sitesi, isteğe bağlı paylaşım yapmakta'dır. Websitesi, her gün yeni içerikler yayınlayan www.heybecool.net’dir. Siz HeyBeCooL Forum'da profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri HeyBeCooL'da paylaşabilirsiniz. HeyBeCooL'daki içerikleri takip ederek, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

YASAL UYARI

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımlar BURADAN bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır. Sitemizde Bulunan Videolar YouTube, Facebook, Dailymotion, v.b. video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Videoların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır.
Üst