HeYBeCooL Forumun'a Hoş Geldin 👋, Ziyaretçi

Eğer bu, Forum'a ilk göz gezdirişinizse Şunu bilmenizi isteriz ki; Heybecool Forum'a üye olmak, dışarıdan forumu görüntüleyen ziyaretçilere oranla büyük ayrıcalıklar kazandırır. Bunların başlıcaları konu açabilme, mesaj gönderebilme, katılımda bulunabilme, anketlere oy kullanabilme ve üyelerle özelden yazışabilme gibi haklardır. Siz de hemen şimdi, kaydolmayı düşünüyorsanız KAYIT OL butonuna dokunun ve üyelik kaydınızı gerçekleştirin.

Qupido

Yönetici
Katılım
7 Ağu 2023
Mesajlar
1,378
Tepkime puanı
959
Puanları
113

Alternatif tıbbın önemli isimlerinden biri olan İbrahim Saraçoğlu, el ve ayaklarda görülen egzama rahatsızlığına şifa olan iki doğal kür tavsiye ediyor. Tamamen doğal olan bu kürlerden ilki dut kurusu kürü, ikincisi ise defne yaprağı kürüdür. Egzama hastalığının tedavisinde her iki kürde oldukça etkilidir.

Egzama rahatsızlığı günümüzde çok fazla rastlanan bir sağlık problemi olduğu için ‘Egzama nedir?’ sorusunun yanıtı çok fazla araştırılmaktadır. Bu hastalığın en yaygın görülen belirtileri arasında dirseklerde, ellerde ve diz kapaklarında çatlamalar ya da kaşıntılar yer almaktadır. tıpta kesin bir tedavi yöntemi olmayan egzama rahatsızlığına beyaz dut kurusu mucizevi bir şekilde şifa olmaktadır.

Peki, egzama rahatsızlığının tedavisi için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hangi kürleri önermektedir? Vücudun egzama rahatsızlığı ile etkili bir şekilde savaşması için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından ilk önce beyaz dut kurusu kürü önerilmekte, bu kürün hastalığın tedavisinde yetersiz kalması halinde de defne yaprağı kürünü tavsiye etmektedir. Beyaz dut kurusu kürü ya da defne yaprağı kürü ile egzama rahatsızlığı çok rahat bir şekilde tedavi edilerek bu hastalıktan kurtulmak mümkündür. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilen beyaz dut kürü ve defne yaprağı kürünün tariflerine haberimizin içeriğinden ulaşılabilir.

Beyaz Dut Kurusu Kürü Nasıl Hazırlanır?

Beyaz dut kurusu kürünün tarifini bizzat Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kendisi vermiştir. El ve ayaklarda görülen egzama rahatsızlığı ile mücadelede bu kürden yüzde 90 gibi yüksek bir oranda olumlu sonuç almak için 5-6 defa uygulanması gerekmektedir. Egzama rahatsızlığından şikayeti olanların bu kürü uygulaması tavsiye edilmektedir.

Beyaz dut kurusu kürünü hazırlamak için gereksinim duyulan malzemeler;

  1. 1 avuç dolusu beyaz dut kurusu
  2. Yarım litre klorsuz su
Beyaz Dut Kurusu Kürü Nasıl Yapılır?

Dut kurusu kürünü hazırlamak için öncelikle yarım litre su kaynatılmalıdır. Su kaynayınca da 1 avuç dolusu beyaz dut kurusu suyun içine atılmalı ve kısık ateşte, ağzı kapalı halde 6 dakika daha kaynatılmaya devam edilmelidir. Bu sürenin sonunda ocağın altı kapatılmalıdır.

Bu karışım elleri yakmayacak derecede soğukluğa gelinceye kadar beklenmeli, daha sonrada diz kapakları, eller, ayaklar ya da dirsekler bu suyun içerisinde yaklaşık 10 dakika kadar bekletilmelidir.

Suyun sıcaklığının dayanılabilecek seviyede olması daha iyidir. Egzamalı bölge suyun içerisinde 10 dakika bekletildikten sonra çıkarılmalı ve 1 saat beklendikten sonrada durulanmalıdır.

Beyaz dut kurusu kürünün 3-4 seans uygulanmasından sonra egzama olan bölgede belirgin bir iyileşme fark edilecektir. Ancak bu iyileşme fark edildikten sonra kür kesinlikle bırakılmamalı, üç gün arayla 1-2 seans daha uygulanmalıdır. Bu kürün 5-6 seans uygulanmasının ardından egzama olan bölgelerde hiçbir iyileşme belirtisi görülmüyorsa, vücuttaki kaşıntı ve kızarıklığın altında bir başka hastalık yatabilir.

Beyaz dut kurusu kürünün uygulanmasıyla birlikte kaşıntı ve kızarıklıklar geçmesine rağmen bir süre sonra yeniden tekrarlıyorsa, bu durum egzama hastalığının başka bir türü ile karşı karşıya olunduğuna işaret etmektedir. Böyle bir durumda Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen bir başka kür olan defne yaprağı kürü uygulanmalıdır.

Defne Yaprağı Kürü Nasıl Hazırlanır?

Defne yaprağı kürünü hazırlamak için gereksinim olan malzemeler;

  • 1 avuç defne yaprağı
  • 2 bardak klorsuz su
Defne yaprağı kürünü hazırlamak için öncelikle 2 su bardağı klorsuz suyun içerisinde 1 avuç defne yaprağı yaklaşık 10 dakika süreyle kaynatılmalıdır. Daha sonra bu suyun içerisinde egzama görülen bölge 10-15 dakika aralığında bekletilmelidir. Suyun sıcaklığı ise elleri yakmayacak derecede olmalıdır. Yani eller, suyun sıcaklığına dayanabilmelidir.

Beyaz dut kurusu kürü ile defne yaprağı kürü kesinlikle bir arada uygulanmamalıdır. Beyaz dut kurusu küründen olumlu bir sonuç alınmadığı ya da beyaz dut kurusu kürü uygulanmasına rağmen egzama tekrar ettiği takdirde defne yaprağı kürünün uygulanması gerekmektedir.


 

FORUM HAKKINDA

HeyBeCooL Forum , 07 Ağustos 2023 yılında Türkçe yayın yapan bir paylaşım sitesidir. İçerik: Eğlence, bilgi, sanat, moda, tasarım, haber ve güzellik gibi pek çok alanda içerik paylaşan HeyBeCooL sitesi, isteğe bağlı paylaşım yapmakta'dır. Websitesi, her gün yeni içerikler yayınlayan www.heybecool.net’dir. Siz HeyBeCooL Forum'da profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri HeyBeCooL'da paylaşabilirsiniz. HeyBeCooL'daki içerikleri takip ederek, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

YASAL UYARI

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımlar BURADAN bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır. Sitemizde Bulunan Videolar YouTube, Facebook, Dailymotion, v.b. video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Videoların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır.
Üst