HeYBeCooL Forumun'a Hoş Geldin 👋, Ziyaretçi

Eğer bu, Forum'a ilk göz gezdirişinizse Şunu bilmenizi isteriz ki; Heybecool Forum'a üye olmak, dışarıdan forumu görüntüleyen ziyaretçilere oranla büyük ayrıcalıklar kazandırır. Bunların başlıcaları konu açabilme, mesaj gönderebilme, katılımda bulunabilme, anketlere oy kullanabilme ve üyelerle özelden yazışabilme gibi haklardır. Siz de hemen şimdi, kaydolmayı düşünüyorsanız KAYIT OL butonuna dokunun ve üyelik kaydınızı gerçekleştirin.

Filistin: İsrail'in Gazze'nin güneyinde geçici mülteci kampları kurulması teklifini reddettik​


İsrail'in Gazze'ye yönelik ağır bombardımanı sürerken Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye'den dikkat çeken açıklamalar geldi. İsrail'in Gazze'nin güneyinde geçici mülteci kampları kurulmasına yönelik teklifini reddettiklerini ifade eden Iştiyye, "Filistin tarihinde geçici diye bir şey yok. Tecrübeler bize geçicinin kalıcı olduğunu öğretti" dedi.


Başbakanı Muhammed Iştiyye, 'in 'nin güneyinde "geçici mülteci kampları kurulması" teklifini reddettiklerini söyledi.

"YARDIMLAR PARAŞÜTLE İNDİRİLSİN"​

Iştiyye, haftalık kabine toplantısında yaptığı açıklamada, Birleşmiş Milletler (BM) ve Avrupa Birliği'ne, 'ye yardımların geçişinin yalnızca Refah Sınır Kapısı'yla sınırlı kalmaması, insani yardım koridorları oluşturulması ve kuzey tarafı başta olmak üzere bölgeye yardımların paraşütle indirilmesi çağrısında bulundu.

"ULUSLARARASI ÇERÇEVEDE MÜCADELE EDİYORUZ"​

Saldırıların durması için uluslararası çerçevede mücadele ettiklerini ifade eden Iştiyye, 'nin kuzeyi başta olmak üzere tüm bölgelere gıda ve ilaç ulaştırılması ve Gazze halkının kurtarılması için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını söyledi.

"FİLİSTİN TARİHİNDE GEÇİCİ DİYE BİR ŞEY YOK"​

Yerlerinden edilen Filistin halkının evlerine dönmesini istediklerini belirten Iştiyye, İsrail ordusunun uluslararası kuruluşlardan talep ettiği Gazze'nin güneyinde "geçici mülteci kampları kurulması" teklifini kabul etmediklerini vurguladı. Iştiyye, "Filistin tarihinde geçici diye bir şey yok. Tecrübeler bize geçicinin kalıcı olduğunu öğretti." ifadelerini kullandı.

"İZLEDİĞİ SİYASET ONLARA FELAKET GETİRECEK"​

"Yetkinin yeniden Gazze'ye verilmesine karşı çıkan ve uzun süre işgali sürdürmeyi isteyen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya" hitaben Iştiyye, şunları söyledi; "İzlediği siyaset onlara felaket getirecek. Gazze Şeridi, 1967'de işgal edilen Filistin topraklarının bir parçasıdır. Bizim oradaki halkımıza yardım etmek için kimseden izin almamıza gerek yok."

"SALDIRANIN MEŞRU MÜDAFAA HAKKI YOKTUR"​

Iştiyye hala bazı ülkelerin İsrail'in kendini savunma hakkından bahsetmesinden esef duyduğunu ifade ederek, "Saldıranın meşru müdafaa hakkı yoktur. Kim İsrail'e silah desteği yapıyorsa Filistinli çocuk, kadın ve masumların akan kanına ortaktır." dedi.

Filistin: İsrail'in Gazze'nin güneyinde mülteci kampları kurulması teklifini reddettik
Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye.

"HASTANELERİ BOMBALAMAK BİR SAVAŞ SUÇUDUR"​

Filistin Başbakanı ayrıca Şifa Hastanesi'nde yaralı ve hastalar olduğunu, gerekçesi ne olursa olsun, hastaneleri bombalamanın, elektriği kesmenin, yakıt girişini engellemenin uluslararası insan hakları hukukuna göre savaş suçu sayıldığını vurguladı.

İSRAİL SIK SIK "GÜNEYE GİDİN" ÇAĞRISI YAPIYOR AMA...​

İsrail, 7 Ekim'den bu yana yoğun bombardımana tutuğu Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki nüfusa sık sık "güneye gitme" çağrıları yapıyor. Ancak İsrail ordusunun, Gazze'nin kuzeyinin boşaltılması için verdiği talimatların ilk gününden bu yana güney bölgelerinde de bombardıman devam ediyor.

KAMU BİNALARINI DEFALARCA HEDEF ALMIŞTI​

Birleşmiş Milletler (BM) ve diğer yardım kuruluşları, "Gazze'de hiçbir yerin siviller için güvenli olmadığı" uyarısında bulunmuştu. İsrail ordusu, Gazze'nin kuzeyinde yerinden edilen on binlerce kişinin sığındığı hastanelerin yanı sıra okul, cami ve üniversite gibi kamu binalarını da defalarca hedef almıştı.

Kaynak: AA /
 

FORUM HAKKINDA

HeyBeCooL Forum , 07 Ağustos 2023 yılında Türkçe yayın yapan bir paylaşım sitesidir. İçerik: Eğlence, bilgi, sanat, moda, tasarım, haber ve güzellik gibi pek çok alanda içerik paylaşan HeyBeCooL sitesi, isteğe bağlı paylaşım yapmakta'dır. Websitesi, her gün yeni içerikler yayınlayan www.heybecool.net’dir. Siz HeyBeCooL Forum'da profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri HeyBeCooL'da paylaşabilirsiniz. HeyBeCooL'daki içerikleri takip ederek, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

YASAL UYARI

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımlar BURADAN bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır. Sitemizde Bulunan Videolar YouTube, Facebook, Dailymotion, v.b. video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Videoların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır.
Üst