HeYBeCooL Forumun'a Hoş Geldin 👋, Ziyaretçi

Eğer bu, Forum'a ilk göz gezdirişinizse Şunu bilmenizi isteriz ki; Heybecool Forum'a üye olmak, dışarıdan forumu görüntüleyen ziyaretçilere oranla büyük ayrıcalıklar kazandırır. Bunların başlıcaları konu açabilme, mesaj gönderebilme, katılımda bulunabilme, anketlere oy kullanabilme ve üyelerle özelden yazışabilme gibi haklardır. Siz de hemen şimdi, kaydolmayı düşünüyorsanız KAYIT OL butonuna dokunun ve üyelik kaydınızı gerçekleştirin.

indesign programı nedir

InDesign, Adobe firmasının ürettiği masaüstü yayıncılık yazılımıdır. Adobe InDesign (indizayn) ile yaratıcı özgürlüğün ve üretkenliğin yeni düzeylerini keşfeden yaratıcı profesyoneller arasına katılın. Sıklıkla kullandığınız Adobe uygulamaları ile sıkı sıkıya entegre olan InDesign, karmaşık grafikler ve tipografik kullanımlar içeren sayfa tasarımları için daha hızlı iş üretim akışı ve daha esnek bir yaratıcı ortam sunuyor.
Indesign Profesyonel sayfa mizanpajı ve tasarımda yeni bir standart olarak sektöre yerini aldı. Adobe Indesign ile tüm basılı işler yapılabilmektedir. Adobe Indesign(indizayn) ile Yayıncılık, Matbaacılık, Dizgicilik, Broşür Tasarımı, Kartvizit Tasarımı, Dergi Tasarımı, Flyer, Insert Tasarımı, Afiş Tasarımı işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.

broşür tasarımı

Adobe Indesign; Photshop ve illustrator programlarıyla mükemmel bir uyum içerisinde çalışmaktadır. Adobe Indesign ile yaratıcılıktaki tüm sınırları ortadan kaldıracaksınız. InDesign hem baskı hem de dijital ekranlarda kullanmak üzere yüksek kalitede, göz alıcı dokümanlar hazırlamayı sağlayan profesyonel tasarım ve düzenleme programıdır.
İlk başlarda magazin tasarlamak için üretilen Indesign, daha sonra gazete, dergi, hazırlama alanında, kitap ve yayın evleri, interaktif içerik geliştiriciler, profesyonel fotoğrafçılar, tasarımcılar arasında, herhangi bir formatta herhangi bir içeriği üretmek için dünyanın bir numaralı yazılımı haline geldi.

indesign fotoğraf albümü

InDesign programı Adobe ailesinin diğer yazılımları olan Photoshop, İllustrator, Acrobat, Flash ile tam bir uyum ve bütünlük içerisinde çalışır böylelikle tüm profesyoneller kolaylıkla projelerini tasarlayabilir, ön izleyebilir, üzerinde düzenleme yapabilir ve profesyonel kalitede içeriği hızlı ve etkin bir şekilde üretebilirler.​

Indesign'a Dışarıdan Veri Alma​

InDesign ayrıca yaygın olarak kullanılan Microsoft Word, Microsoft Excel, ve Adobe Incopy gibi kelime düzenleme ve metin hazırlama programları ile uyumlu olarak çalışır ve bu programlarda hazırlanan içeriği, yazıları, metin biçim ve formatlarını kendi çalışma alanına aktarabilir(import) ve bu içeriği şu an halihazırda piyasada bulunan en gelişmiş tipografi araçları ile düzenleyebilir.

gazete tasarımı

Baskıya yönelik işler hazırlayan tasarımcılar baskı kalitesinden son derece memnundurlar. Ayrıca InDesign'ın layout düzenleme için güçlü araçları, bölünebilir kolon yapısı, bir doküman içerisinde farklı boyutlardaki sayfa yapıları, var olan tasarımı kısa süre içerisinde farklı boyutlara uyarlayabilme gibi işleri kolaylaştırıcı araçlar sunaktadır. Ayrıca preflight(baskıya hazırlık) özellikleri maksimum seviye tutarlılık sağlayıp hazırlanan dokümanın sorunsuz şekilde baskı için teslim edilmesine olanak sağlar.
Artık tüm tasarımcılar hazır animasyon setlerini ve medya seçeneklerini kullanarak kolaylıkla interaktif(etkileşimli) dokümanlar hazırlayabilir. Bu yetenekli ve özellikleri güçlü araçlar; Flash ve PDF teknolojilerini kullanarak, tasarımcılara statik sayfa düzenlerinden kurtulup yüksek kullanıcı deneyimi sunan interaktif çok fonksiyonlu sayfa yapılarına geçiş imkânı sunmaktadır.​
 

FORUM HAKKINDA

HeyBeCooL Forum , 07 Ağustos 2023 yılında Türkçe yayın yapan bir paylaşım sitesidir. İçerik: Eğlence, bilgi, sanat, moda, tasarım, haber ve güzellik gibi pek çok alanda içerik paylaşan HeyBeCooL sitesi, isteğe bağlı paylaşım yapmakta'dır. Websitesi, her gün yeni içerikler yayınlayan www.heybecool.net’dir. Siz HeyBeCooL Forum'da profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri HeyBeCooL'da paylaşabilirsiniz. HeyBeCooL'daki içerikleri takip ederek, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

YASAL UYARI

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımlar BURADAN bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır. Sitemizde Bulunan Videolar YouTube, Facebook, Dailymotion, v.b. video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Videoların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır.
Üst