HeYBeCooL Forumun'a Hoş Geldin 👋, Ziyaretçi

Eğer bu, Forum'a ilk göz gezdirişinizse Şunu bilmenizi isteriz ki; Heybecool Forum'a üye olmak, dışarıdan forumu görüntüleyen ziyaretçilere oranla büyük ayrıcalıklar kazandırır. Bunların başlıcaları konu açabilme, mesaj gönderebilme, katılımda bulunabilme, anketlere oy kullanabilme ve üyelerle özelden yazışabilme gibi haklardır. Siz de hemen şimdi, kaydolmayı düşünüyorsanız KAYIT OL butonuna dokunun ve üyelik kaydınızı gerçekleştirin.

SPK bir halka arzı daha onayladı: GYO şirketi borsaya katılıyor

SPK bir halka arzı daha onayladı: GYO şirketi borsaya katılıyor​

SPK bir halka arzı daha onayladı: GYO şirketi borsaya katılıyor


Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Kuzu Grup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ'nin onay verdi.​

SPK haftalık bültenine göre, kurul, Kuzu Grup'un 20,76 liradan halka arz başvurusuna onay verdi.
Naturelgaz Sanayi ve Ticaret AŞ'nin 115 milyon liralık, 2 milyar 280 milyon liralık, Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi AŞ'nin 162,8 milyon liralık onaylandı.

Inveo Yatırım Holding'in 500 milyon liralık, Creditwest Faktoring'in 190 milyon liralık, Çağdaş Faktoring'in 649,2 milyon liralık, Deniz Faktoring'in 800 milyon liralık, Atılım Faktoring'in 49 milyon liralık, Sümer Faktoring'in 200 milyon liralık, Alternatifbank'ın 3,5 milyar liralık, Aktif Yatırım'ın 6 milyar liralık borçlanma aracı ihraç başvurusuna izin verildi.

Re-Pie Portföy Yönetimi AŞ Katılım Karma Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'nun kuruluşuna izin verilerek, katılma paylarının ihracına ilişkin ihraç belgesi onaylandı.
Öte yandan, Vera Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık AŞ, SPK'nin "Makine ve Ekipmanları Değerlemeye Yetkili Kuruluşlar" listesine alındı.


İdari para cezaları ve suç duyuruları​


SPK, Naturelgaz Sanayi ve Ticaret AŞ hakkında yapılan inceleme sonucunda şirkete, "mevcut yönetim kurulu üye sayısına göre bağımsız yönetim kurulu üye sayısının ilgili tebliğde belirlenen sayının altında olması" nedeniyle 155 bin 567 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.
Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn) ve ilgili mevzuat kapsamında yapılan incelemeler sonucunda bir isme 155 bin 567 liralık; Konya Çimento Sanayii AŞ (KONYA) pay piyasasında 21 Eylül-17 Kasım 2022 döneminde ve Inveo Yatırım Holding AŞ (INVEO) pay piyasasında 5-8 Eylül 2022'de gerçekleştirilen işlemler ile ilgili olarak başka bir isme 2 milyon 251 bin liralık idari para cezası uygulandı.

Kurul, yapılan incelemeler sonucunda "utrfx" uzantılı internet sitelerinin içerik sağlayıcıları ile 5 isim hakkında suç duyurusu yapılmasını kararlaştırdı.
Türkiye'de yerleşik kişilere yönelik olarak internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 31 internet sitesine erişimin engellenmesi için Sermaye Piyasası Kanunu'nun 99. maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca hukuki işlemlerin yapılması kararı alındı.


Kaynak: doviz.com
 

FORUM HAKKINDA

HeyBeCooL Forum , 07 Ağustos 2023 yılında Türkçe yayın yapan bir paylaşım sitesidir. İçerik: Eğlence, bilgi, sanat, moda, tasarım, haber ve güzellik gibi pek çok alanda içerik paylaşan HeyBeCooL sitesi, isteğe bağlı paylaşım yapmakta'dır. Websitesi, her gün yeni içerikler yayınlayan www.heybecool.net’dir. Siz HeyBeCooL Forum'da profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri HeyBeCooL'da paylaşabilirsiniz. HeyBeCooL'daki içerikleri takip ederek, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

YASAL UYARI

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımlar BURADAN bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır. Sitemizde Bulunan Videolar YouTube, Facebook, Dailymotion, v.b. video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Videoların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır.
Üst