HeYBeCooL Forumun'a Hoş Geldin 👋, Ziyaretçi

Eğer bu, Forum'a ilk göz gezdirişinizse Şunu bilmenizi isteriz ki; Heybecool Forum'a üye olmak, dışarıdan forumu görüntüleyen ziyaretçilere oranla büyük ayrıcalıklar kazandırır. Bunların başlıcaları konu açabilme, mesaj gönderebilme, katılımda bulunabilme, anketlere oy kullanabilme ve üyelerle özelden yazışabilme gibi haklardır. Siz de hemen şimdi, kaydolmayı düşünüyorsanız KAYIT OL butonuna dokunun ve üyelik kaydınızı gerçekleştirin.

TikTok, bu sefer sert kayaya tosladı

TikTok, bu sefer sert kayaya tosladı: Tarihi bir cezaya çarptırıldı!​

TikTok, ceza ödemeye devam ediyor. Hakkında açılan soruşturmalardan birisi daha sonuçlandı. İşte ayrıntılar...

tiktok-cocuk-gizliligi-ceza.jpgKısa bir süre içinde dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi konumuna ulaşan TikTok, dünyanın birçok yerinde her yaştan kullanıcıya sahip. Platform, başarılarının yanı sıra güvenlik sorunlarıyla da adından söz ettiriyor.

İrlanda, TikTok platformunda 345 milyon euro para cezası verdi​

Yaş doğrulama ve gizlilik ayarları ile ilgili 2020 yılında yapılan bir şikayet üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı. İrlandalı düzenleyiciler, özellikle çocuklar kullanıcıların gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle TikTok platformuna 345 milyon euro ceza kesti. Bu karar, platformun bugüne kadar yediği en büyük ceza olarak kayıtlara geçiyor.

TikTok ceza


Öte yandan platform, ülkemizde de benzer bir incelemenin ardından ceza yemişti. Geçtiğimiz mart ayında Kişisel Verileri Koruma Kurulu (KVKK), sosyal medya platformu TikTok platformuna 1 milyon 750 bin lira para cezası verildiğini açıkladı. Kararın nedeni olarak ise ‘kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini önlemek amacıyla uygun güvenlik düzeyini temin edilmemesi gösteriliyor.

TikTok’un gizlilik sorunu nedeniyle asıl baş belalısı ABD konumunda. Avrupa Birliği ve ABD, platformun Çin’e sızıntı yaptığını düşünüyor. Birçok konuda gizlilik ihlali olduğu savunulan platform, ABD’nin Montana eyaletinde yasaklanmıştı. Alınan bu karar Avrupa ülkelerinin de dikkatini çekti. Birçok ülke, konuya ilişkin detayları yakından takip ediyor.

TikTok ceza

Ek olarak ABD, TikTok üzerindeki baskısını arttırdı. Platformun çatı şirketinin el değiştirmesi için baskı kuran ABD, devlet telefonlarında uygulamayı yasakladı. Öyle ki hemen ardından Kanada da bu hamleyi gerçekleştirdi. Yasaklama kervanına son katılma haberi ise adadan geldi. Mart ayında İngiltere, devlet telefonlarında TikTok’u yasakladığını açıkladı.
 
hayatımda gördüğüm en iğrenç en basit sosyal paylaşım yeri
 
çok belaltı bir yer kuzum ya
 

FORUM HAKKINDA

HeyBeCooL Forum , 07 Ağustos 2023 yılında Türkçe yayın yapan bir paylaşım sitesidir. İçerik: Eğlence, bilgi, sanat, moda, tasarım, haber ve güzellik gibi pek çok alanda içerik paylaşan HeyBeCooL sitesi, isteğe bağlı paylaşım yapmakta'dır. Websitesi, her gün yeni içerikler yayınlayan www.heybecool.net’dir. Siz HeyBeCooL Forum'da profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri HeyBeCooL'da paylaşabilirsiniz. HeyBeCooL'daki içerikleri takip ederek, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

YASAL UYARI

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımlar BURADAN bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır. Sitemizde Bulunan Videolar YouTube, Facebook, Dailymotion, v.b. video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Videoların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır.
Üst