HeYBeCooL Forumun'a Hoş Geldin 👋, Ziyaretçi

Eğer bu, Forum'a ilk göz gezdirişinizse Şunu bilmenizi isteriz ki; Heybecool Forum'a üye olmak, dışarıdan forumu görüntüleyen ziyaretçilere oranla büyük ayrıcalıklar kazandırır. Bunların başlıcaları konu açabilme, mesaj gönderebilme, katılımda bulunabilme, anketlere oy kullanabilme ve üyelerle özelden yazışabilme gibi haklardır. Siz de hemen şimdi, kaydolmayı düşünüyorsanız KAYIT OL butonuna dokunun ve üyelik kaydınızı gerçekleştirin.


Adobe InDesign’ın nasıl kullanılacağını bilmek ap ayrı bir şeydir. Ancak, hem profesyonel bir kaliteyi üretmek için hem zamana hem de sanatsal becerilere sahip, baskıya hazır bir belge, tamamen başka bir şeydir. InDesign şablonlarının kullanımı oldukça kullanışlı. Ve eğer özgürlerse, daha iyisi yoktur. Yeni bir şablon yaratmak yerine olan şablonların üzerine bir şeyler koyarak profesyonel tasarımlar ortaya çıkartabilirsiniz.

Adobe Indesign, Adobe’nin Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator’ı da içeren tasarım üçlüsünün bir parçasıdır. Bunlar, Adobe’nin dünya genelindeki profesyoneller tarafından kullanılan ana tasarım uygulamalarıdır.
  • Photoshop, fotoğraflar gibi raster resim işlemek için mükemmeldir.​
  • Illustrator, logo ve simgeler gibi vektör sanatını değiştirmek için tasarlanmıştır.​
  • InDesign, bugün odaklandığımız uygulama, tüm bu öğeleri bir araya getirmeniz gereken yazılımdır.​
Bu öğeler, çarpıcı, baskıya hazır kitaplar, dergiler, e-kitaplar, el ilanları ve etkileşimli PDF’ler oluşturmak için kullanılabilir. Ne yazık ki, bu tür belgelerin tasarlanması son derece zaman alıcı olabilir. Özellikle de gerçekten profesyonel bir bakıştan geçiyorsanız. Bunun yerine, web’e serpiştirilmiş ücretsiz Adobe InDesign şablonlarından bazılarını kullanmayı düşünmek faydalı olabilir.

InDesign Ücretsiz Şablon Siteleri​

Yapacağınız tasarıma oranla eğer fazla zaman harcamadan ufak değişiklikler ile güzel çalışmalar ve sonuçlar elde etmek istiyorsanız vazgeçilmez olan tek bir şey hazır şablonları kullanmaktan geçer. Hazır şablonları kullanmak sizlere hız katacağı gibi kendi isteğiniz ölçüsünde değiştirme imkanları da sunarak hem zamandan tasarruf edip hemde iyi çalışmalar ortaya koyabilmeye imkan sağlar.

1 Stock InDesign​

Stock Indesign

Bu site en iyi ücretsiz InDesign şablonlarına sahip olmayabilirler, ancak Stok InDesign’ın sunduğu kalite olağanüstü. Kataloglarında, ücretsiz dergi şablonlarından InDesign kitap şablonlarına kadar her şeyi bulacaksınız. Ancak, eğer onların özgürlüğü aradığınız şeyi sunmuyorsa, çok sayıda premium InDesign şablonunun da mevcuttur.
İndirdiğiniz her şablonun klasöründe bir “readme” dosyası var. Bu, tasarımdan en iyi şekilde yararlanmak için indirebileceğiniz tüm ücretsiz resimlere veya ücretsiz yazılara bağlantılar bulacağınız yerdir. Birçoğu, şablonu düzenlemenize yardımcı olacak kısa video eğitimlerini de içerir. Adobe InDesign’ı zaten biliyorsanız, bu yeterince kolay olmalı.
2 Best InDesign Templates​


BestIndesignTemplates

En İyi InDesign Şablonları’ndan edinilebilen şablonların her biri tamamen düzenlenebilir ve yazdırmaya hazırdır (önce baskı şirketinizle kontrol edin). Ve bu şablonları olabildiğince kolaylaştırmak için, yer tutucu metni, yer tutucu görüntüleri ve ücretsiz yazı tipleri sağlanmıştır.Teklif edilen çeşitli şablonlar söz konusu olduğunda, seçim yapmak için şımarsınız. InDesign broşür şablonları ve dergi düzeni şablonlarından kataloğa ve bülten şablonlarına kadar her şeyi bulacaksınız.
3 InDesignSkills​

InDesignSkills

InDesignSkills, kitaplar, broşürler, özgeçmişler, dergi kapakları ve kartvizitler gibi çeşitli projeler için göreceli olarak küçük ama güzel InDesign şablonlarına sahiptir.Her şablon, düzenlemeleri olabildiğince basit tutmak için doğru boyutlar, renk örnekleri, taşma ve katmanlarla oluşturulmuştur. Ayrıca, sitede gördüğünüz kesin tasarımları oluşturmak için gerekli tüm yazı tiplerini ve görselleri de indirebilirsiniz.
4 Design Freebies​

DesignFreebies

Aradığınızı bulmak için Tasarım Freebies’inin InDesign bölümünde biraz geziniyor. Ama biraz sabırla, burada keşfedilecek pek çok hazine var.Ayrıca siteyi her defasında ziyaret etmenizi ve ardından diğer ücretsiz tasarım öğelerinin arada sırada eklenmesini öneriyoruz. Bunlar, ücretsiz Photoshop ve Illustrator şablonlarından yeni fontlara ve vektörlere kadar çeşitlilik gösterir. Bunların hepsi Adobe InDesign’da daha etkileyici tasarımlar üretmenize yardımcı olacaktır.
5 Pagephilia​

Pagephilia

Pagephilia, portföyüne yeni bir InDesign tasarım şablonu ekliyor. Bunların büyük çoğunluğu ücretsiz olarak (kişisel kullanım lisansı için) sunulmaktadır. Verilmiş, seçim çok büyük değil, ancak kalite en üst düzeydedir, bu yüzden bunları kontrol etmeye değer.Bu tasarımlardan özellikle hoşlanıyorsanız ve bunlardan birkaçını kullanmaya karar verirseniz, her birinin aynı sipariş modeliyle çok benzer şekilde yapılandırıldığını ve bu şablonları özellikle düzenlemeyi kolaylaştıracağını fark edersiniz.
6 Pagination​

Pagination

Ürün katalogları için özellikle InDesign şablonlarına bakıyorsanız, Pagination’ın oldukça etkileyici bazı freebiesleri var.Şablonun içeriğini kendiniz düzenleyebilirsiniz. Ya da, tüm ürün verilerinizi şablona otomatik olarak ekleyebilecek olan Pagination’ın veritabanı yayınlama yazılımını (ücretsiz deneme sürümü) kullanmak için ödeme yapabilirsiniz.
7 HubSpot​

HubSpot

Kaliteli bir e-kitap kapağı tasarlamaya çok şey katılır, ancak kısa bir kesim yapmak istiyorsanız, kendinize bazı ücretsiz InDesign e-kitap şablonları alın.Başlamak için harika bir yer, bu beş tasarımı HubSpot’tan indirmek. Bunlar sadece e-kitap kapak şablonları değil, hem kapak hem de kitabın gövdesi de dahil olmak üzere tüm e-kitap şablonları değildir. Bu karşıdan yüklemeler hem PowerPoint hem de InDesign dosyaları olarak kullanılabilir ve ilişkilendirme olmadan kullanılabilir.​
 

FORUM HAKKINDA

HeyBeCooL Forum , 07 Ağustos 2023 yılında Türkçe yayın yapan bir paylaşım sitesidir. İçerik: Eğlence, bilgi, sanat, moda, tasarım, haber ve güzellik gibi pek çok alanda içerik paylaşan HeyBeCooL sitesi, isteğe bağlı paylaşım yapmakta'dır. Websitesi, her gün yeni içerikler yayınlayan www.heybecool.net’dir. Siz HeyBeCooL Forum'da profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri HeyBeCooL'da paylaşabilirsiniz. HeyBeCooL'daki içerikleri takip ederek, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

YASAL UYARI

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımlar BURADAN bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır. Sitemizde Bulunan Videolar YouTube, Facebook, Dailymotion, v.b. video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Videoların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır.
Üst