HeYBeCooL Forumun'a Hoş Geldin 👋, Ziyaretçi

Eğer bu, Forum'a ilk göz gezdirişinizse Şunu bilmenizi isteriz ki; Heybecool Forum'a üye olmak, dışarıdan forumu görüntüleyen ziyaretçilere oranla büyük ayrıcalıklar kazandırır. Bunların başlıcaları konu açabilme, mesaj gönderebilme, katılımda bulunabilme, anketlere oy kullanabilme ve üyelerle özelden yazışabilme gibi haklardır. Siz de hemen şimdi, kaydolmayı düşünüyorsanız KAYIT OL butonuna dokunun ve üyelik kaydınızı gerçekleştirin.

Qupido

Yönetici
Ucuz maliyette mutfağınızı baştan yaratın

Kiralık bir konutta yaşıyorsanız ve kendi tarzınızı yansıtmak istiyorsanız evinizde keyif alacağınız değişiklikler yapmak istediğiniz değişikliklerin maliyeti fazla olabilir. Böyle durumlarda ev sahibine sormaya gerek kalmadan birçok bütçe dostu ürün ve yöntem ile hayalimizdeki değişiklikleri kolayca gerçekleştirebiliriz. Bu içerikte ev sahibinizi mutsuz etmeyecek kullanıcının cebine dost birbirinden kullanışlı dekorasyon ürünlerini sizlerle paylaşacağız.

2024 yılı itibariyle mutfak tadilatı 100.000 TL ve 150.000 TL arasındadır.

Adım adım gidelim ve ilk işimiz mutfak fayansın rengini değiştirmek olsun :)
ben zevkime göre paylaşım yapacağım siz farklı renkler yada dekor tercih edebilirsiniz
önemli olan fikirlerimi paylaşıp size yardımcı olmak.

CADENCE boyaları
ilk dönemlerde ahşap, fayans, kumaş, cam ve bir çok şeyi rahatlıkla bu boya ile yapılırken daha sonrasında yan versiyonları çıkmıştır bin çeşit marka vs vs
diyeceğim o ki bir çoğunu denedim hatta bana kolaylıkda sağladı ama CADENCE den aldığım dayanıklık güven ve gözle görülür değişiklikleri tatmin pek edemedi:)
bu tecrübem ile sabittir.
tabi sizin seçenkleriniz farklı olabilir sınırı yok bu işin...

öncelikle neyi nasıl yapılır fikir edinmek ve görmek adına size kolaylık sağlayacak bir video paylaşıyorum, ben devamlı bu kadını takip ederek tüm boyama işlemlerimi yapmışımdır sizde tercih edebilir yada internetten daha fazla video arayıp bulabilir işleme bu şekilde başlayabilirsiniz

Fayans boyma işlemi için
satın alabileceğiniz malezemler şunlardır;

Boya bantlarından mutlaka alın, boyamaya başladığınızda mutlaka sağ solu boyacaksınız önlem almak amacı ile boyadan kaçındığınız yerlere yapıştırın.
9745443913778.jpg

bu bantlardan nalbur da dahil bir çok internet sitelerinde bulabilirsiniz uygun fiyatta alabilirsiniz.

Fırçalar:
iz bırakmayan kadife rulo bunları yine aynı şekilde yapı marketlerde ve internet sitelerinden uygun fiyatlı araştırıp bulabilirsiniz
dip not:
yapı marketlerinde oldukça yüksek fiyatlarda satılmaktadır lütfen dikkat edin.
110000117319363.jpg

fayans araları ve rulonun girmediği yerlere fırça ile uygulayacağımız için
fırça olarak kesinikle ipek fırçası tercih edin (iz bırakmıyor)

İpek fırçası:
illa cadence markalı olmasına gerek yok dar geniş tercihinize kalan bir durum
yine büyük nalburlarda yapı marketlerde ve internet sitelerinde bulmanız mümkün

yine aynını tekrlayacağımı yapı marketleri tercih etmeyiniz örnek 50 tl olan bir fırçayı 200 tl alma şansınız yüksek!

ca727-pek-bordo-zemin-fras.jpg

Fayans boyası

Cadence Ambiente Suya Dayanıklı Akrilik Boya olucaktır.​

bu boyları bir çok yapı merketlerde ve internet sitelerinde bulmak mümkün , cadence fiyatları standarttır.
boya miktarını mutfağın büyüklüğüne göre alım yapınız yada satıcıya danışıp sorunuz.
fayans koyu ve beyaza boyamak isterseniz 1 kg 500 ml gidebilir bilginiz olsun.
artline-supreme-kaligrafi-kalemi-5-akrilik-hobi-boyasi-cadence-100722-47-B.jpg

Bu boyada dolaplar için de almıştım görüntü harika
fakat tercih etmeseniz daha iyi olur bez ile sildiğimde boya beze siniyor, fayans cam seramik için ideal'dir.

fayans aralarına şıklık yapmak ister ve fayanslarınız aynı zamanda geniş ve büyük ise alta yer alan bu bandı tercih edebilirsiniz
ben aldım henüz denemedim ama yaptıktan sonra mutlaka gelip burada paylaşacağım.
tek sorunum fayansların kuçuk olması kalabalık bir görüntü sağlayabilir.

61-ey-yURaL._AC_SY879_.jpg
419SCtSf6ML._AC_SX522_.jpg

benim çok hoşuma gitti
aldığım sitenin linki

benim çok hoşuma gitti

DOLAPLAR
Dolaplara işleme başlamadan önce ilk işiniz dolpaların kulplarını çıkartmak olsun yoksa çok zorlanır, rulo geçmez fırça ile de iz bırakma oranı çok yüksek.
boyama sırasında ilk katta dilediğiniz yönlere rulo ile geçebilir fakat 2 ci kattan sonra mutlaka tek yön tercih etmelisiniz.
Genellikle bekleme süreleri 24 saattir ben genelde 12 saat dolduktan sonra boyamamı yapıyorum.
havalar sıcak olduğu için hemen kurur fakat iç yüzeye işlemesi epey zaman alıyor.

Bunu da belirteyim yanlış bir bilgi olabilir fakat bildiğim kadarı dolaplarınızı boyamadan sonraki 6 ay boyunca kesinikle darbe görmemeli, soyulma dökülme olma olasılığı mutlaka vardır. öyle durumlarda elinizde kalan boylardan fırçanıza çok az miktarda değidirip boyayabilirsiniz dert etmeyin :)

alacağınız boya
DOLAP BOYASI

Cadence Hybrid Akrilik Multisurface olmalıdır.​

bu boyları bir çok yapı merketlerde ve internet sitelerinde bulmak mümkün , cadence fiyatları standarttır.
fayansa kullandığınız fırçaların aynısını kullanabilirsiniz.
fırça ve ruloyu bir sonraki işlemler için mutlaka boya çıkana kadar su ile temizleyiniz deterjan sabun ve sıcak su kullanmayın
temizliği yapıldıktan sonra hafif suyunu alıp kenara koyun. :p
1_org.jpg

Dolap boyama sonrası mutlaka dolaplara vernik sürünüz
ve ayrıca sürüm çok önemli
bununla alakalı bir video buldum
kullanabileceğiniz verinikte video da mevcut
tercihe göre parlak yarı parlak yada mat verinik kullanabilirsiniz

DOLAP KULPLARI

Eğer dolap kulplarını değiştirmek isterseniz ki kesinikle tavsiye ediyorum mütiş değişkilik gösteriyor çok başka bir hava katıyor

örnekler aşağıdadır
internette oldukça uygun fiyatlarda bulmanız mümkün dikkat etmeniz gereken şey vida girişleri vida boyutları, klupların boy genişlikleri
bir metre ile ölçebilir satıcıdan bilgi alabilirsiniz

kesinikle yapı marketleri tercih etmeyin
almış olduğum kulp 100 tl olan 300 tl fiyat koymuşlardı
aradaki farkı görün

smxAADoj94ZQtYbuALVjqeDfKgsHDyw-3fTe4-bcLulpX-4pgJ8I3GROpZ8axmAZBdETMpIjdRg6gM5XNIS1gEvFDuMgeqesP941RNKHjwA8kQ-bJG18VSoJmXDO6g
kulpmodelleri.jpg

8879805333554_1688557049409.jpg
porselen-akrilik-mobilya-kulpu__0206855076981218.jpg
Dolap-Kulpu-Modelleri.jpg
images
seramik_kulp-1.jpg

FORUM HAKKINDA

HeyBeCooL Forum , 07 Ağustos 2023 yılında Türkçe yayın yapan bir paylaşım sitesidir. İçerik: Eğlence, bilgi, sanat, moda, tasarım, haber ve güzellik gibi pek çok alanda içerik paylaşan HeyBeCooL sitesi, isteğe bağlı paylaşım yapmakta'dır. Websitesi, her gün yeni içerikler yayınlayan www.heybecool.net’dir. Siz HeyBeCooL Forum'da profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri HeyBeCooL'da paylaşabilirsiniz. HeyBeCooL'daki içerikleri takip ederek, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

YASAL UYARI

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımlar BURADAN bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır. Sitemizde Bulunan Videolar YouTube, Facebook, Dailymotion, v.b. video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Videoların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır.