HeYBeCooL Forumun'a Hoş Geldin 👋, Ziyaretçi

Eğer bu, Forum'a ilk göz gezdirişinizse Şunu bilmenizi isteriz ki; Heybecool Forum'a üye olmak, dışarıdan forumu görüntüleyen ziyaretçilere oranla büyük ayrıcalıklar kazandırır. Bunların başlıcaları konu açabilme, mesaj gönderebilme, katılımda bulunabilme, anketlere oy kullanabilme ve üyelerle özelden yazışabilme gibi haklardır. Siz de hemen şimdi, kaydolmayı düşünüyorsanız KAYIT OL butonuna dokunun ve üyelik kaydınızı gerçekleştirin.
1699717070401.png

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kullanıcıların uzun zamandır beklenen bir özelliği sonunda duyurdu.​

, kullanıcıların aramalardaki gizliliği artırmak amacıyla yeni bir güvenlik özelliği sunuyor. Bu özellik, kullanıcıların IP adresini gizleme seçeneği sunarak, daha fazla gizlilik sağlama amacı taşıyor. Daha önce, WhatsApp aramaları sırasında IP adresine erişim sağlanabiliyordu, bu da kullanıcıların internet sağlayıcısı ve coğrafi konumu gibi hassas bilgilere erişim sağlayabiliyordu.

WhatsApp, bu konudaki endişeleri ele almak ve kullanıcıların gizliliğini korumak amacıyla IP adresi koruma özelliğini kullanıcılarına sunmaya karar verdi. Bu yeni özellik, kullanıcılara daha fazla kontrol ve güvenlik sağlamak için tasarlandı. Artık kullanıcılar, isteğe bağlı olarak IP adreslerini koruyabilecekler.

WhatsApp müjdeyi verdi! Beklenen özellik sonunda geldi!​

Özellikle bu özelliği kullanmanın, WhatsApp'taki arama kalitesini etkileyebileceği belirtiliyor. Gizlilik ve arama kalitesi arasında bir denge kurma gerekliliği bulunuyor. Ancak kullanıcılar artık IP adreslerini gizleyerek daha fazla gizlilik sağlayabilecekler.

WhatsApp, bu yeni özelliği kullanıcılarına sunduğunda dikkatli bir şekilde uçtan uca şifrelemeyi koruyacağını da vurguluyor. Bu, kullanıcıların iletişimlerinin güvende olduğu anlamına gelirken, aynı zamanda IP adresi koruma özelliğinin kullanıcı gizliliğini daha da arttıracağına işaret ediyor. Gizlilik konusunda çok titiz olan uygulamanın ilerleyen zamanlarda bu tarz özelliklere yenilerini ekleyebileceği de ifade edilenler arasında yer alıyor.​
 

Ekli dosyalar

  • 1699717070165.png
    1699717070165.png
    300.3 KB · Görüntüleme: 0

FORUM HAKKINDA

HeyBeCooL Forum , 07 Ağustos 2023 yılında Türkçe yayın yapan bir paylaşım sitesidir. İçerik: Eğlence, bilgi, sanat, moda, tasarım, haber ve güzellik gibi pek çok alanda içerik paylaşan HeyBeCooL sitesi, isteğe bağlı paylaşım yapmakta'dır. Websitesi, her gün yeni içerikler yayınlayan www.heybecool.net’dir. Siz HeyBeCooL Forum'da profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri HeyBeCooL'da paylaşabilirsiniz. HeyBeCooL'daki içerikleri takip ederek, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

YASAL UYARI

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımlar BURADAN bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır. Sitemizde Bulunan Videolar YouTube, Facebook, Dailymotion, v.b. video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Videoların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır.
Üst