HeYBeCooL Forumun'a Hoş Geldin 👋, Ziyaretçi

Eğer bu, Forum'a ilk göz gezdirişinizse Şunu bilmenizi isteriz ki; Heybecool Forum'a üye olmak, dışarıdan forumu görüntüleyen ziyaretçilere oranla büyük ayrıcalıklar kazandırır. Bunların başlıcaları konu açabilme, mesaj gönderebilme, katılımda bulunabilme, anketlere oy kullanabilme ve üyelerle özelden yazışabilme gibi haklardır. Siz de hemen şimdi, kaydolmayı düşünüyorsanız KAYIT OL butonuna dokunun ve üyelik kaydınızı gerçekleştirin.

Z kuşağı daha fazla bira içmeli, daha az popüler TikTok yemekleri yemeli: uzmanlar

Z kuşağı daha fazla bira içmeli, daha az popüler TikTok yemekleri yemeli: uzmanlar​


Z kuşağının yiyecekle ilgili bir sonraki büyük dönüşümü - , tek başına akşam yemekleri , güveç , restoran menüleri ve çok daha fazlasıyla uğraştıktan sonra mı?

Bağırsak sağlığı. En azından durum böyle olmalı, genç neslin TikTok kaynaklı garip mutfak karışımlarına ve modaya uygun sağlıklı yiyeceklere olan takıntısının, midelerini sadece bir bira yudumlamış olduklarından daha kötü durumda bıraktığını gösteren yeni araştırmaya göre, durum böyle olmalı.

Çin'deki Dalian Tıp Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bulgularında, soğuk bir tanesini açmanın, Z kuşağının favorisi olan çoğu fermente gıdada bulunan, modaya uygun probiyotiklerden (çoğunlukla bağırsaklara fayda sağlayan sağlıklı bakterilerden oluşan bir koleksiyon) "daha da büyük etkilere" sahip olabileceğini yazdı.

Alkışlanmaya layık haberler, arsız bira bardağını yoğurt, kombucha, lahana turşusu, turşu, miso, tempeh, kimchi, kefir, ekşi mayalı ekmek ve bazı peynirler gibi popüler yiyeceklerle doğrudan rekabete sokuyor.Yeni araştırmalar, biranın aslında bağırsak sağlığına son moda yiyeceklerden daha fazla fayda sağladığını gösteriyor.
Araştırmacılar, biranın, polifenoller olarak bilinen antioksidan güçlendirici türde bir bileşik açısından zengin olduğunu ve bu bileşiğin, biranın lif içeriğiyle eşleştirildiğinde "probiyotik mekanizmalar yoluyla sağlıklı bir bağırsak [mikro organizma] gelişimini artırma potansiyelini gösterdiğini" yazdı.


Z kuşağı turşunun artık havalı olduğunu söyledi: 'İnsanlar turşuyu kişiliklerinin bir parçası haline getirdi'​

“Bira tüketiminin insan vücudunun çeşitli fizyolojik fonksiyonları üzerinde düzenleyici etkisinin olduğu rapor edilmiştir” diye devam ettiler.

Yaş grubu olarak yapılan , ergenlik çağındaki ve 20'li yaşların başındaki tüketicilerin özellikle probiyotik süt ürünleriyle zenginleştirilmiş öğünlere bağımlı olduklarını gösteriyor. Hatta faydalı bakterilerin varlığı sayesinde süzme peynirin popülaritesini yeniden canlandırdılar .

Z kuşağını içkiye geçmeye ikna etmek biraz zor olabilir; milenyumun başındaki gençlerle karşılaştırıldığında daha az içki içtikleri biliniyor .

Ve bir grup olarak, gerçek hayatta sosyalleşmekten hoşlanmamalarıyla tanınıyorlar, mutlu saatler gibi gündelik gelenekleri büyük ölçüde toz içinde bırakıyorlar; bu da özellikle New York'ta pandemi sonrası yayılmaya devam eden yol açıyor . .

Bira üretimiyle övünen haberler, Beyaz Saray'ın haftada ikiden fazla bira içmenin zararlı olabileceği yönündeki uyarısının ardından geldi . Tavsiye, Kanada hükümetinin sınırın kuzeyinde heyecan yaratan yakın tarihli bir direktifinin ardından geldi.

TikTok gibi platformlardaki birçok viral yemeğin sağlık açısından basit bir biradan daha az faydası olabilir.


TikTok gibi platformlardaki birçok viral yemeğin sağlık açısından basit bir biradan daha az faydası olabilir.

Araştırma bulgularına göre biranın aslında sağlık açısından bazı faydaları var.
Araştırma bulgularına göre biranın aslında sağlık açısından bazı faydaları var.

Bu arada Çinli araştırmacılar, "fonksiyonel gıdalar için iyi adaylar" olan düşük veya alkolsüz "sağlıklı biraların" yaratılmasını öneriyorlar.

"Lif, antioksidanlar ve probiyotikler gibi biyoaktif maddelerle güçlendirilerek yapılan sağlıklı biralar tüketicilere sağlık açısından fayda sağlayacaktır" diye yazdılar.


Bilim adamları, "Biranın gelecekte mikro-ekolojik düzenleyici olarak mı yoksa hipertansiyon, diyabet ve obezite gibi kronik hastalıklar için alternatif bir tedavi olarak mı kullanılabileceği daha fazla araştırmayı hak eden bir sorudur" diye yazdı.
 
İçiyoruz Zaten Bi Bok Oldugu Yok Kafa Yapiyo Okadar :bgemm0:
 

FORUM HAKKINDA

HeyBeCooL Forum , 07 Ağustos 2023 yılında Türkçe yayın yapan bir paylaşım sitesidir. İçerik: Eğlence, bilgi, sanat, moda, tasarım, haber ve güzellik gibi pek çok alanda içerik paylaşan HeyBeCooL sitesi, isteğe bağlı paylaşım yapmakta'dır. Websitesi, her gün yeni içerikler yayınlayan www.heybecool.net’dir. Siz HeyBeCooL Forum'da profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri HeyBeCooL'da paylaşabilirsiniz. HeyBeCooL'daki içerikleri takip ederek, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

YASAL UYARI

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımlar BURADAN bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır. Sitemizde Bulunan Videolar YouTube, Facebook, Dailymotion, v.b. video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Videoların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır.
Üst